Tuning BMW – jaki najlepiej wykonać?

BMW to marka, która przybywa na myśl jako główna, kiedy pojawia się temat tuningu, ze względu na to, iż jest to marka sportowa, a poza tym jej auta wykazują doskonałe walory trakcyjne. Najpopularniejszą i najkorzystniejszą cenowo serią do tuningu wydaje mi się być seria 3. Podzespołów do tuningu BMW jest cała masa, a same transformacje są najczęściej niebywale proste.

Poza tym jest akurat wiele warsztatów wyspecjalizowanych w tuningu BMW i praktycznie chyba każdy mechanik będzie w stanie to zrobić. Tuningować możemy jeżeli typy będące jeszcze na gwarancji. Jedną z przeważnie dokonywanych w nich transformacji jest tzw. chip tuning. Jest to tuning bezpieczny dla aut marki BMW i polega na podniesieniu siły i momentu obrotowego auta. Dzięki zastosowaniu części do tuningu silnika zwiększa się też, tzw. bezpieczeństwo aktywne na drogach, bo mocniejszy silnik oznacza szybsze wyprzedzanie.

Na dodatek chip tuning nie tylko zwiększa parametry BMW, ale też obniża spalanie samochodu. Oprócz podnoszenia mocy, nietrudne jest także tuningowanie karoserii, gdyż części to takiego niezbędne są dostępne faktycznie od ręki w sklepach internetowych z częściami do tuningu albo w serwisach aukcyjnych. W Polsce panuje popularność na tuning bmw w tzw. stylu niemieckim. Chodzi o to, żeby zmodyfikowany samochód jak najbardziej przypominał pierwowzór z danego rocznika. Akceptowalne są więc wyłącznie skromne przeróbki.

Np, dozwolone jest dlatego zakładanie alufelg, lecz tylko tych na szprychach. Samochód możemy niewiele obniżyć i w małym stopniu poszerzyć nadkola. Dozwolone jest również montowanie niskich zderzaków. Można też zezwolić sobie na bardzo lekki tuning optyczny, taki jak tłumik z chromowaną końcówką czy szerokie listwy po bokach samochodu.Powiązane słowa: