Jakie mamy rodzaje blokad parkingowych

Blokady parkingowe to swojego rodzaju coś zabezpieczającego co sprawia, że kierujący samochodem nie może wjechać na dane miejsce bądź teren. Montuje się to po, żeby odizolować miejsca, gdzie niedozwolone jest parkowanie. Duża część blokad parkingowych może zostać zdejmowana przez uprawnione osoby – to jeden ze sposobów na zabezpieczanie indywidualnych miejsc na parkingu, które przypisuje się do konkretnego samochodu bądź mieszkania.

Blokady parkingowe miewają totalnie wiele rodzajów. Przede wszystkim najczęściej spotykane są słupki parkingowe – niewysokie słupki, które da się wysuwać automatycznie, na przykład za pomocą pilota. To sprawi, że uda się bez problemu dostać na zagrodzony teren. Często da się dostrzec też blokady składane, które montowane na stałe w wybranym miejscu. Przymocowuje się je do podłoża, a w razie potrzeby osoba do tego upoważniona zdoła złożyć ramiona tego rodzaju blokad i wjechać na konkretne miejsce parkingowe bez przesadnego kłopotu. To rewolucyjny sposób na odgrodzenie miejsc parkingowych, które mają jednego właściciela.

Da się kupić też blokady parkingowe, których nie da się poskładać. Zarazem zdają się być to takie blokady, które nadają się jedynie do zamontowania tam, gdzie wjazd zdaje się być w ogóle niedopuszczalny i niedostępny. Bywają to choćby odbojnice – blokady, które przytwierdza się do podłoża, w kształcie zaokrąglonej balustrady. Niezwykle nadają się w miejsca publiczne, parkingi przy galeriach handlowych lub pod innymi miejscami, gdzie możność zaparkowania pojazdu jest wręcz nierealna względem prawa. To również dobree rozwiązanie przed blokami i w strefach zamieszkania – oddzielają miejsca, w których nie wolno jechać samochodem.



Powiązane słowa: