Jaki rodzaj blokady parkingowej zamontować?

Blokady parkingowe to swojego rodzaju zabezpieczenia, dzięki którym samochód nie może wjechać na konkretne miejsce lub teren. Zakłada się je po to, by odizolować miejsca, na których niedozwolone jest parkowanie. Spora część blokad parkingowych może zostać poddawana demontażowi przez uprawnione osoby – to jedna z możności na zabezpieczanie indywidualnych miejsc parkingowych, które przypisuje się do jednego samochodu albo mieszkania.

Blokady parkingowe miewają totalnie dużo rodzajów. Głównie spotykane są słupki parkingowe – niedużej wysokości słupki, które da się wysuwać automatycznie, na przykład przy użyciu pilota. Dzięki temu można bez kłopotów wtargnąć autkiem na zagrodzony teren. Niejednokrotnie da się napotkać również blokady składane, które zostają mocowane na stałe w wybranym miejscu. Przymocowuje się je do podłoża, a gdy to konieczne ktoś upoważniony może poskładać ramiona tego rodzaju blokad i wjechać na dane miejsce parkingowe bez większego problemu. To zdumiewający sposób na to, by odgrodzić miejsca na parkingu, które miewają jednego właściciela.

W sprzedaży znajdziesz też blokady parkingowe, których nie można złożyć. Zarazem są to takiego typu blokady, które nadają się wyłącznie do zamontowania w miejscach, gdzie wjazd zdaje się być tak naprawdę niedopuszczalny i niedostępny. Bywają to przykładowo odbojnice – blokady, które trza przytwierdzić do podłoża, w kształcie zaokrąglonej balustrady. Niezwykle nadają się w miejsca publiczne, parkingi przy galeriach handlowych lub pod innymi miejscami, gdzie parkowanie jest zabronione. To też nadzwyczajnee rozwiązanie przed blokami i w strefach zamieszkania – odgradzają miejsca, w których nie wolno jechać samochodem.Powiązane słowa: