Ekstra części do auta

Tuning samochodu oznacza jego przeróbkę albo zmienianie i jest wykonywany w niezwykle różnym zakresie, w zależności od przeznaczenia pojazdu. Co do zasady jest to modyfikowanie pojazdu tak, żeby odpowiadało upodobaniom właściciela. Wyróżniamy dwa modele tuningu: tuning mechaniczny, czyli właściwy jak również tuning wizualny.

Ten drugi tak naprawdę nie powinien być tytułowany rasowaniem, gdyż nie prowadzi ani do osiągnięcia pokaźniejszej mocy silnika, ani do podwyższania prędkości samochodu. Nierzadko mówi się o nim jako o przeciwieństwie rasowania, albowiem zdarza się, że montowanie rożnych dekoracji, pogarsza osiągi samochodu. Tuning optyczny to tylko i wyłącznie modyfikacja wyglądu zewnętrznego auta oraz ozdobienie go, z użyciem dodatków. Kierujący pokazuje w ten sposób swoją indywidualność i podnosi wygodę jazdy.

Są liczne akcesoria do rasowania, które wspomagają zmianę prezencji samochodu. Najpowszechniejsze są zdaje się folie ściemniające szyby i folie dekoracyjne czy naklejki samochodowe. Następnie są to różnorakiego typu dekoracyjne listwy oraz podstawki, a także podświetlenia, takie jak np. oświetlenie podwozia. Powszechna jest też zamiana różnorakich detali na ich odmiany chromowane, jak między innymi zakończenie rury wydechowej z użyciem chromowanej końcówki. Jest to także kupienie alufelg, takich, które nie tylko mają wymiar wizualny, ale także pozwalają kołom w aucie na dynamiczniejsze odzyskanie styczności z podłożem.

Tuning optyczny to również nie tylko wygląd zewnętrzny samochodu, ale nierzadko również zwiększenie bezpieczeństwa kierującego. Lubiane jest w tym montowanie wyższej jakości pasów bezpieczeństwa czy nadprogramowych reflektorów.Powiązane słowa: