Czy warto złomować auto?

Auto, który jest w złym stanie technicznym i nie nadają się już do korzystaniu, roztropniej zezłomować a oprócz tego wyrejestrować.

Niemal każdy kierowca, jaki decyduje się pozbyć własnego pojazdu, miałby zamiar pozyskać za nie jak najwięcej pieniędzy. Jest na to parę sposobów. Jednym z nich jest sprzedaż auta komuś, kto go odrestauruje i będzie dalej użytkował. Jednak jeżeli uważamy, że auto nie nadaje się to użytku, wtedy zostanie zlomowanie-oltomax.pl, lub oddanie do stacji demontażu wozów. Niebywale często stacje demontażu samochodów są skłonne do zapłacenia większej sumy kasy za nasz pojazd niżeli złomowiska, dlatego też bardzo warto zadzwonić do kilku punktów i zdecydować, jaki ofiaruje najkorzystniejsze wymogi.

Kasując wóz w wybranym punkcie należy zabrać ze sobą potrzebne dokumenty dla przykładu. dowód rejestracyjny bądź dokument potwierdzający informacje auta. Punkty przyjmujące od nas auto nie pobierają nijakich należności, chyba że pojazd jest lżejszy niż wartość wpisana w dowodzie - wtedy zdołają żądać od nas dopłaty za każdy brakujący kilogram. Po przyjęciu wozu do kasacji kierowca przyjmuje kilkanaście dokumentów m.in. o przyjęciu auta do Stacji Demontażu Pojazdów, unieważnienie dowodu rejestracyjnego, unieważnienie tablic rejestracyjnych oraz jeśli była wydana to unieważnienie karty pojazdu. Z otrzymanymi dokumentami a także tablicami rejestracyjnymi trzeba się udać do wydziału komunikacji urzędu gminy plus złożyć wniosek o wyrejestrowanie samochodu.

Mamy do dyspozycji na to 30 dni od chwili otrzymania zaświadczeń ze stacji złomowania. Co fundamentalne, z chwilą wydania zaświadczenia o przyjęciu auta do kasacji zaprzestaje obowiązywać OC pojazdu, dzięki czemu możemy wycofać nadpłatę.Powiązane słowa: