Blokady parkingowe - poznaj ich rodzaje

Blokady parkingowe to pewnego rodzaju zabezpieczenia co sprawia, że kierujący samochodem nie ma możności wjechać na konkretne miejsce lub teren. Celem ich zakładania jest odizolowania miejsca, gdzie zakazane jest parkowanie. Niemała część blokad parkingowych może być poddawana demontażowi przez uprawnione osoby – to jeden ze sposobów na zabezpieczanie indywidualnych miejsc na parkingu, które przypisuje się do jednego samochodu bądź mieszkania.

Blokady parkingowe miewają niebywale sporo rodzajów. Zazwyczaj napotykamy słupki parkingowe – niedużej wysokości słupki, które mogą być wysuwane automatycznie, choćby za pomocą pilota. To wpłynie na to, iż da się bez kłopotów wjechać na zagrodzony teren. Niejednokrotnie da się wypatrzeć też blokady składane, które zostają mocowane na stałe w stosownym miejscu. Przyczepia się je do podłoża, a jeśli dojdzie do takiej sytuacji, że będzie potrzeba to osoba do tego upoważniona zdoła złożyć ramiona tego rodzaju blokad i dostać się na dane miejsce na parkingu bez większego kłopotu. To rewolucyjny sposób na odgrodzenie miejsc parkingowych, które mają jednego właściciela.

Na rynku dostępne są też blokady parkingowe, których nie da się złożyć. Zarazem są to tego rodzaju blokady, które nadają się jedynie do montażu w miejscach, gdzie wjazd jest w ogóle niemożliwy i niedostępny. Bywają to choćby odbojnice – blokady, które trza przytwierdzić do podłoża, kształtem przypominającego zaokrągloną balustradę. Świetnie nadają się w miejsca publiczne, parkingi przed centrami handlowymi lub pod innymi miejscami, gdzie parkowanie jest zabronione. To też niesamowitee rozwiązanie przed blokami i w strefach zamieszkania – wyznaczają miejsca, w których nie dopuszcza się ruchu pojazdów samochodowych.Powiązane słowa: