Blokady parkingowe - poznaj ich rodzaje

Blokady parkingowe to swojego rodzaju coś zabezpieczającego co sprawia, że autko nie ma szans dostać się na dane miejsce lub teren. Celem ich zakładania jest odizolowania miejsca, na których nie można parkować. Spora część blokad parkingowych może zostać poddawana demontażowi przez uprawnione osoby – to jedna z możności na zabezpieczanie indywidualnych miejsc na parkingu, które są przypisane do jednego samochodu bądź mieszkania.

Blokady parkingowe posiadają totalnie wiele rodzajów. Zazwyczaj napotykamy słupki parkingowe – niedużej wysokości słupki, które da się wysuwać ,,z automatu", na przykład za pomocą pilota. Dzięki temu można bez kłopotów wtargnąć autkiem na zagrodzony teren. Po wielokroć można wypatrzeć również blokady składane, które zostają mocowane na stałe w stosownym miejscu. Przytwierdza się je do podłoża, a w razie potrzeby osoba do tego upoważniona da radę poskładać ramiona tego rodzaju blokad i wjechać na dane miejsce na parkingu bez przesadnego kłopotu. To świetny sposób na to, by odgrodzić miejsca na parkingu, które mają jednego właściciela.

Na rynku dostępne są również blokady parkingowe, których nie można poskładać. Tym samym zdają się być to takie blokady, które nadają się tylko do montażu tam, gdzie wjazd jest w ogóle niemożliwy i niedostępny. Są to przykładowo odbojnice – blokady, które przytwierdza się do podłoża, w kształcie zaokrąglonej balustrady. Świetnie nadają się w miejsca publiczne, parkingi przed centrami handlowymi lub pod innymi miejscami, gdzie możność zaparkowania pojazdu jest wręcz nierealna względem prawa. To również niesamowitee rozwiązanie przed blokami i w strefach zamieszkania – oddzielają miejsca, w których nie wolno jechać samochodem.Powiązane słowa: